Anasayfa İletişim

VATANDAŞLIK BELGESİ ÇEVİRİSİ

VATANDAŞLIK BELGESİ ÇEVİRİSİ

 
VATANDAŞLIK BELGESİ
 
Yaşadığınız ülkenin vatandaşı olup olmadığınızı belirten nüfus kayıt müdürlüğünden temin edebileceğiniz belgedir.
 
Bu yüzden eğer yurtdışına çıkıyorsanız vatandaşlık belgenizin çevirisi de ayrıca sizden istenmektedir. Bu konuda başta İngilizce, Rusça, Almanca, Arapça olmak üzere Avrupa ve diğer ülke dillerine çevirilerde geniş ve tecrübeli tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz.
 
Bir tek vatandaşlık belgeniz İngilizceye çevirilecekse tek işlem ücreti olarak 20TL ödemeniz yeterlidir. Pasaport, Nüfus Kayıt Örneği, Sabıka kaydı gibi diğer resmi evraklarla birlikte çeviri hizmeti alacaksanız da karakter sayımı ve dil farkına göre fiyat ve çeviri sürelerini belirtmekteyiz.
 
Eğer tek evrak çeviri hizmeti alacaksanız aynı gün içinde alabiliyorsunuz. Karakter sayımı ve dil farkına göre 20bin karakter üzeri çevirilerde çeviri süresini 2-3 gün olarak ayarlayabilmekteyiz.
 
Eğer yurtdışından vatandaşlık belgesi edinmiş iseniz apostil onaylı bir şekilde getirmeniz sizin yararınıza olur.
 
Çeviriler kim tarafından çevirilmeli? Geçerli dili bilen herkes çevirebilirmi?
 
Evet belki herkes çevirisini hazırlayabilir. Yalnız resmi merciler evrakların yeminli tercümanlar tarafından çevirilmesini ve onlar tarafından onaylanmasını isterler ve yalnızyeminli tercüman mührü olan evraklar üzerinden işlem yapabilmektedirler.
 
Eğer belgenizi yurtdışına gönderecekseniz belgenizin yeminli tercümesini noterler tarafından onaylandıktan sonra noterliğin bağlı olduğu en yakın kaymakamlıktan apostil onayı almanız gerekmektedir. Apostil onaylı belgeniz Lahey Anlaşmasına tabi olan tüm ülkelerde geçerlilik kazanmış sayılmaktadır.
 
Vatandaşlık belgesi çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, şahsın ismi soyadı, belgenin onaylandığı ve verildiği tarih ve belge numarasıdır.
 
Belgenizin çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğinizin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayı almanız mümkündür.
Çeviri konusunda yardım almak için:
0212 216 80 51
 numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

  
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler