Anasayfa İletişim

Nüfus Cüzdanı Tercümesi

İngilizce Nüfus Cüzdanı Tercümesi

Nüfus Cüzdanı belgesi

Nüfus cüzdanı, bu sizin şahsiyetinizi, bir ülkeye aidiyetinizi gösteren ve Türkiye Cumhuriyeti içinde sizin tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda, başvurularınızda sizden istenen  yasal bir belgedir.


Birçok kamu ve özel kurumlara  başvurularınızda pasaportunuzun yanında o ülke dilindeki çevirisi de istenebilir. Bu durumlarda tüm ülke dillerinde nüfus cüzdanı çevirilerinizde size en uygun fiyatlar ile hizmet vermekteyiz.
Nüfus Cüzdanınızın İngilizceye çevirisi, Almancaya çevirisi, ve diğer dillere çevirileri sadece nüfus cüzdanı ise gün içinde çevirilir, diğer belgelerle birlikte ise 5-10 sayfaya kadar ise aynı gün içinde olur daha fazla yoğunlukta ise ertesi güne hazır olur.
Çoğunlukla vize için çevirilen belgelerle birlikte istenir. Eğer yurtdışına çıkıyorsanız nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ve diğer belgelerin yanında nüfus cüzdanı belgenizin çevirisinin de olması zorunludur. Eğer belgenizin çevirilerek sadece noter onaylı olup da apostil onayı  alınmazsa gittiği ülkeden belgenizin kabül görmemesi ihtimali yüksektir. Bu yüzden İngilizce olarak hazırlanan nüfus cüzdanınızın noter onayı alındıktan sonra noterin bağlı olduğu kaymakamlıktan apostil onayı almanız gerekir.
Yeminli tercüman mı çevirmeli? Nüfus Cüzdanınızın çevirisini yeminli tercumanmı çevirmeli yoksa dil bilen herkes yapabilirmi:
Resmi makamlara verilirken yeminli tercuman onaylı olmalıdır.
Nüfus Cüzdanınızın çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, Şahıs ismi ve soyadu, Doğum tarihi, ve diğer bilgilerdir. İsmin pasaporttaki gibi kalmasına dikkat edilir. Çünkü birçok işlem pasaporttaki isim ve soyisime göre yapılır.
Nüfus Cüzdanızın çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğinizin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayı almanız mümkündür.
Tüm dillerde çeviri konusunda yardım almak için:
0212 216 80 51
  numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz 
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler