Anasayfa İletişim

Resmi Belge Tercümesi

 

İngilizce Resmi Belge Tercümesi

 
Resmi belge çevirisi

 
Resmi kurumlarca verilen , sabıka kaydı, pasaport, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, nüfus cüzdanı, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi, vs belgelerdir.


Yurtdışına vize başvurularınızda, şirket kuruluşlarında, vs. gibi işlemlerinizde gerekn tüm resmi evraklarınızın çevirileri en uygun fiyat ve süre teklifleri ve geniş ve tecrübeli tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz.
 
Resmi belgelerinzin İngilizceye çevirisi, Almancaya çevirisi, ve diğer dillere çevirileri 20bin karaktere gün içinde çevirilir, daha fazla ise süresi ve fiyatı karakter sayımından sonra belirtilir.
 
Eğer belgenizin çevirilerek sadece noter onaylı olup da apostil onayı  alınmazsa gittiği ülkeden belgenizin kabül görmemesi ihtimali vardır. Bu yüzden İngilizce olarak hazırlanan pasaportunuzun noter onayı alındıktan sonra noterin bağlı olduğu kaymakamlıktan apostil onayı almanız gerekir.
 
Yeminli tercüman mı çevirmeli? Resmi belgelerinizin çevirisini yeminli tercumanmı çevirmeli yoksa dil bilen herkes yapabilirmi:
Resmi makamlara verilirken yeminli tercüman onaylı olmalıdır.
Resmı belgelerdeki çevirilerde dikkat edilmesi gerekenler, Şahıs ismi ve soyadu, Doğum tarihi, veren makam ve geçerlilik süreleridir. İsmin pasaporttaki gibi kalmasına dikkat edilir. Çünkü birçok işlem pasaporttaki isim ve soyisime göre yapılır.
Resmi evraklarınızın çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğinizin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayıalmanız mümkündür.
Tüm dillerde çeviri konusunda yardım almak için:
0212 216 80 51
0537 222 24 70  numaralı hatlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. 
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler