Anasayfa İletişim

Evlilik Cüzdanı Tercümesi

 

İngilizce Aile Cüzdanı Tercümesi
 
Uluslararası Aile Cüzdanı

 
Uluslararası Aile Cüzdanı bir aileyi oluşturan eş ve çocukların kimlik bilgilerini kapsayan ve kişilerin uyruğunu kanıtlayan çok dilli resmi belgedir. Çoğunlukla yabancı uyruklu şahıslarla evlilik yapmış kişilerin yabancı ülkenin isteği gereği veya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık işlemleri için Yeminli tercüman ve Noter onaylışeklinde belgenin çevirisi istenir.

Eşlerden birisinin kendisine ve eşine ait nüfus cüzdanı ile yaptığı başvurularda ibraz edilen nüfus cüzdanlarının seri ve numarasının sistemde bulunması halinde müracaat edilen her nüfus müdürlüğünden uluslararası aile cüzdanı alınması mümkündür. Nüfus cüzdanı olmadan yapılan müracaatlar kabul edilmez. 

Uluslararası aile cüzdanı talebinde bulunan ilgiliden kendisine ve eşine ait son altı ay içerisinde çekilmiş ikişer adet vesikalık fotoğraf istenir. Uluslararası aile cüzdanı eşlerden birisine veya resmi vekiline verilir.
 
4 veya 5 sayfadan oluşan aile cüzdanının İngilizceye, Rusçaya, Almancaya çeviri ücreti 50TL civarıdır. Diğer Çince, Japonca vs. Gibi az kullanılan dillere çeviri ücreti biraz daha fazladır. Noter onay ücretinin daha az tutması için sayfa sayısı en aza indirgenerek en uygun noter masrafı çıkması için yardımcı olunur. Yine de noter onay ücretleri noterliklere göre değişiklik gösterir.
 
Aile cüzdanı belgesinin geçerlilik süresi belge zarar görmediği sürece geçerliliğini sürdürür.
 
Rusça, ingilizce, Almanca dillerinde aile cüzdanı çevirileriniz 1 iş gününde hazırlanır. Çince, Japonca, Slovence dillerinde ise 1-2 iş günü sürebilir.
 
Yeminli tercüman mı çevirmeli? Aile cüzdanı çevirisini yeminli tercumanmı çevirmeli yoksa dil bilen herkes yapabilirmi:
Resmi makamlara verilirken yeminli tercuman onaylı olmalıdır.
Aile cüzdanı çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, eşlerin ismi soyadı, ebeveynlerin isim ve soyisimleri, onaylandığı ve verildiği tarih ve belge numarasıdır.
 
Belgenizin çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğinizin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayı almanız mümkündür.
Çeviri konusunda yardım almak için:
0212 216 80 51
0537 222 24 70  numaralı hatlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz

  
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler