Anasayfa İletişim

İkametgah (Oturma belgesi) Tercümesi

İkametgah (Oturma belgesi) Tercümesi

İkametgah (Oturma belgesi) Tercümesi indir
İkametgah (Oturma belgesi) Tercümesi pdf

İkametgah (Oturma belgesi)

İkametgah belgesi, bu yaşadığınız adres bilgilerini içeren muhtarlıktan onaylı çoğunlukla nüfus müdürlüklerine bilgi vermek amaçlı hazırlanan belgedir.

Yurtdışına çıkıyorsanız sizden istenen diğer belgelerinizin yanında o ülke dilindeki çevirisi de istenebilir. Bu durumlarda tüm ülke dillerinde ikametgah belgesi çevirilerinizde size en uygun fiyatlar ile hizmet vermekteyiz.

İkametgah belgenzin İngilizceye çevirisi, Almancaya çevirisi, ve diğer dillere çevirileri sadece ikametgah belgesi ise gün içinde çevirilir, diğer belgelerle birlikte ise 5-10 sayfaya kadar ise aynı gün içinde olur daha fazla yoğunlukta ise ertesi güne hazır olur.

Çoğunlukla vize için çevirilen belgelerle birlikte istenir. Eğer yurtdışına çıkıyorsanız nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ve diğer belgelerin yanında ikametgah belgenizin çevirisinin de olması zorunludur. Eğer belgenizin çevirilerek sadece noter onaylı olup da apostil onayı  alınmazsa gittiği ülkeden belgenizin kabül görmemesi ihtimali olabilir. Bu yüzden İngilizce olarak hazırlanan ikametgah belgenizin noter onayı alındıktan sonra noterin bağlı olduğu kaymakamlıktan apostil onayı almanız gerekir.

Yeminli tercüman mı çevirmeli?
Nüfus Cüzdanınızın çevirisini yeminli tercumanmı çevirmeli yoksa dil bilen herkes yapabilirmi:
Resmi makamlara verilirken yeminli tercuman onaylı olmalıdır.

İkametgah belgenizin çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, Şahıs ismi ve soyadu, Doğum tarihi, ve diğer bilgilerdir. İsmin pasaporttaki gibi kalmasına dikkat edilir. Çünkü birçok işlem pasaporttaki isim ve soyisime göre yapılır.

İkametgah belgenizin çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğinizin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayı almanız mümkündür.

Tüm dillerde çeviri konusunda yardım almak için:
0212 216 80 51
  numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

  
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler