Anasayfa İletişim

Sicil Gazetesi Tercümesi

 

Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi
 
 
Şirketlerin, bankaların kuruluş ve ana sözleşme tadillerinin, yönetim kurulu kararlarının, genel kurul kararlarının yayınlandığı gazetedir. Tescil ve ilan işlemleri için ticaret odalarına dilekçe ile başvurmak gerekir.
 
Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi, Türk Ticaret Kanununun 37'nci ve 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 56'ncı maddelerine dayanılarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından tatil günleri dışında her gün Ankara'da çıkarılmaktadır.
 

Şirketin yapacağı hemen her başvuruda imza sirküsü ile birlikte istenen belgedir. Şirkete ait her sayısı saklanmalıdır, zira bazen son sayısı istenir bazen kuruluş gazetesi.

 
İngilizce çevirisi için orijinalini getirmenize lüzüm yoktur. Taranmış hali de yeterlidir. Yalnız noter onayı alırken ticaret sicil gazetenizin orijinalini de görmek ister. Olmadığı zaman da fotokopiden çeviridir diye mühür basılır.
 
Bir sayfa ticaret sicil gazetesinde yaklasık 5 sütun mevcuttur. Bu yaklaşık 10-12bin karaktere karşılık gelir. Bunun İngilizceye, Almancaya ve Rusçaya çevirisi 1 iş gününde diğer Avrupa dilleri ve Orta asya dillerine çevirilecekse 2-3 iş günü sürebilir.
 
Ticaret Sicil gazeteniz eğer Çince, Japonca, Türkmence dillerine çevirilecekse lütfen daha önceden haber vermenizde fayda var. Çünkü Türkiye piyasasında nadir bulunan dillerde kendini yetiştirmiş tercüman sayısı çok azdır.
 
Belgenizin diğer ülke makamlarınca kabül görmesi için yeminli tercüman tarafından çevirilerek noter onayı alınması lazım.Ardından da apostil onaylı bir şekilde hazırlanır.
 
Ticaret Sicil gazetesi çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, Şirketin ünvanı, şirketin adresi, hissedarların isim ve soyisimleri, hisse miktarları ve diğer önemli bilgilerdir.
 
Şirketimiz bünyesinde çalışan geniş ve kaliteli tercüman kadromuzla size en kaliteli ve hızlı, yazılı ve sözlü tercüme hizmeti sağlayarak günümüzdeki çeviri sektöründe kalıcı olmak bizim ana hedefimizdir.
 
Çeviri konusunda yardım almak için:
 
0212 216 80 51
  numaralı hattımızı bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. 
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler