Anasayfa İletişim

EHLİYET BELGESİ TERCÜMESİ

 
EHLİYET BELGESİ TERCÜMESİ
 
 
 
EHLİYET TERCÜMESİ
 
 
 
           Birçok işe alım prosedürlerinde sizden istenen evraklarla birlikte sürücü ehliyet belgesi de istenmektedir. Eğer var ise size bir artı değer olmakla beraber size o ülkede serbestçe seyir etme imkanı tanımaktadır.
 
 
 
Bu yüzden eğer yurtdışına çıkıyorsanız sürücü ehliyet belgenizin de çevirisi sizden istenmektedir. Bu konuda başta İngilizce, Rusça, Almanca, Arapça olmak üzere Avrupa ve diğer ülke dillerine çevirilerde geniş ve tecrübeli tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz.
 
 
 
Bir tek ehliyet belgeniz İngilizceye çevirilecekse tek işlem ücreti olarak 20TL ödemeniz yeterlidir. Pasaport, Nüfus Kayıt Örneği, Sabıka kaydı gibi diğer resmi evraklarla birlikte çeviri hizmeti alacaksanız da karakter sayımı ve dil farkına göre fiyat ve çeviri sürelerini belirtmekteyiz.
 
 
 
Eğer tek evrak çeviri hizmeti alacaksanız aynı gün içinde alabiliyorsunuz. Karakter sayımı ve dil farkına göre 20bin karakter üzeri çevirilerde çeviri süresini 2-3 gün olarak ayarlayabilmekteyiz.
 
 
 
Eğer yurtdışından ehliyet belgesi edinmiş iseniz apostil onaylı bir şekilde getirmeniz sizin yararınıza olur.
 
 
 
Çeviriler kim tarafından çevirilmeli? Geçerli dili bilen herkes çevirebilirmi?
 
 
 
Evet belki herkes çevirisini hazırlayabilir. Yalnız resmi merciler evrakların yeminli tercümanlar tarafından çevirilmesini ve onlar tarafından onaylanmasını isterler ve yalnız yeminli tercüman mührü olan evraklar üzerinden işlem yapabilmektedirler.
 
 
 
Eğer belgenizi yurtdışına gönderecekseniz belgenizin yeminli tercümesini noterler tarafından onaylandıktan sonra noterliğin bağlı olduğu en yakın kaymakamlıktan apostil onayı almanız gerektedir. Apostil onaylı belgeniz Lahey Anlaşmasına tabi olan tüm ülkelerde geçerlilik kazanmış sayılmaktadır.
 
 
 
Ehliyet belgesi çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, şahsın ismi soyadı, onaylandığı ve verildiği tarih ve belge numarasıdır.
 
 
 
Belgenizin çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğinizin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayı almanız mümkündür.
 
Çeviri konusunda yardım almak için:
 
0212 216 80 51
numaralı hatımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. 
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler