Anasayfa İletişim

BOŞANMA KARARI TERCÜMESİ

BOŞANMA KARARI TERCÜMESİ

 
BOŞANMA KARARI

 
Mevcut evlilğin sürdürülemez hale geldiği durumlarda Aile Mahkemelerince boşanmayı gerekli kıldığı sebeplerin varlığı gözönünde bulundurularak eşlerin boşanmasına karar verilir.
 
  Şahıslar 2.nci veya sonraki evliliklerindeEvlendirme daireleri tarafından şahıslardan istenmiş olduğu bekarlık belgesiyle birlikte önceden evlilik yaptılarsa eğer boşandıklarına dair mahkeme kararının da temin edilmesi istenir. Bu durumda evlilik yapacak taraflardan biri yurtdışından ise belgenin tercüme edilmesi ve noter onaylı bir şekilde Evlendirme dairelerine teslimi gerekebilir.
 
1000 karakter/harf üzerinden çeviri ücretlerimiz:
İngilizce – 12 TL, Rusça – 16TL, Almanca – 13TL, Fransızca -15 TL den başlayan fiyatlarla Hukuki ve diğer çevirilerinize Profesyonel Çeviri Hizmetlerimizle birlikte En Avantajlı Fiyatları sunuyoruz.
 
Boşanma kararlarında (çevirilerinde ) dikkat edilmesi gereken hususlar:
 
Mevzu bahis tarafların kişisel bilgilerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılmasına, kararda bahsedilen önemli hususların doğru ve asıl belgeye sadık bir şekilde çevirilmesine, vb. önemli bilgilerin doğru çevirilmesine dikkat edilmelidir.
 
İstendiğinde noter tasdikli şekilde vereceğiniz adrese yurtiçi, mng, aras ve vb diğer kargo ile ulaştırıyoruz.
 
Çeviriler kim tarafından çevirilmeli? Geçerli dili bilen herkes çevirebilirmi?
 
Evet belki herkes tercümesini hazırlayabilir. Yalnız resmi merciler evrakların yeminli tercümanlar tarafından çevirilmesini ve onlar tarafından onaylanmasını isterler ve yalnız yeminli tercüman mührü olan evraklar üzerinden işlem yapabilmektedirler.
 
Belgenizin çevirisi ve noter onayları ücretli olmakla birlikte apostil onayı tamamen ücretsizdir. İşlem yaptırdığınız Noterliğin bağlı olduğu ilçe kaymakamlığından 5-10 dakika içinde apostil onayı almanız mümkündür.
 
Çevirileriniz kayıtlarımızda saklanmaktadır ve size tekrar lazım olduğunda  ofisimizden ücretsiz bir şekilde alabiliryorsunuz. Noterli aldığınız belgenizi de noterlerden aslı gibidir halini kısmı ücret karşılığında tekrar alabilmektesiniz.
 
Çeviri konusunda yardım almak için:
 
0212 216 80 51
  numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

  
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler