Anasayfa İletişim

Tayca tercüman ücretleri

Tayca tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Tayca tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Tayca tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Tayca tercüman günlük olarak türkçeden Taycaya veya Taycadan türkçeye 10 bin karakter ile 20 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Tayca tercüman ücretleri 1500 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Tayca tercümanlar ne kadar alır
Freelance Tayca tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-20 bin karakter Tayca çeviri yaparlarsa 500 TL ile 1000 TL arası kazanır, ancak Tayca freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Tayca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Tayca tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Tayca tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Tay dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Tayca tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Tayca tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Tayca tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Tayca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Tayca tercüman sözlü da yapar mı,
Tayca tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Tayca yazılı çevirilere veya sadece Tayca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Tayca tercüman hangi sektörler çalışabilir
Tayca tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Tayca tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
Elektronik
Holdingler
Alışveriş
Isıtma&Soğutma Sanayi
Gıda ve İçecek
 


 
Referanslar