Anasayfa İletişim

Tayca çevirmen maaşları

Tayca çevirmen maaşları
 
Çeviri sektöründe Tayca çevirmen maaşları nekadar?
 
Çeviri sektöründe Tayca çevirmen maaşları, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Tayca çevirmen günlük olarak türkçeden Taycaya veya Taycadan türkçeye 10 bin karakter ile 20 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Tayca çevirmen maaşları 1500 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Tayca çevirmenler ne kadar alır
Freelance Tayca çevirmenler; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-20 bin karakter Tayca çeviri yaparlarsa 500 TL ile 1000 TL arası kazanır, ancak Tayca freelance çevirmenin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Tayca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Tayca çevirmenler tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Tayca çevirmenler için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Tay dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Tayca çevirmenlerle çalışmaktadır.
 
Tayca çevirmen için her zaman iş çıkar mı
Evet Tayca çevirmen için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Tayca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Tayca çevirmen sözlü da yapar mı,
Tayca çevirmen yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Tayca yazılı çevirilere veya sadece Tayca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Tayca çevirmen hangi sektörler çalışabilir
Tayca çevirmenler çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Tayca çevirmenlerin istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
Elektronik
Holdingler
Alışveriş
Isıtma&Soğutma Sanayi
Gıda ve İçecek
 


 
Referanslar