Anasayfa İletişim

Soranice tercüman ücretleri

Soranice tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Soranice tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Soranice tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Soranice tercüman günlük olarak türkçeden Soraniceye veya Soraniceden türkçeye 10 bin karakter ile 20 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Soranice tercüman ücretleri 2000 TL ile  3000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Soranice tercümanlar ne kadar alır
Freelance Soranice tercümanlar; bin karakterini 40-70 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-20 bin karakter Soranice çeviri yaparlarsa 400 TL ile 700 TL arası kazanır, ancak Soranice freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Soranice çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Soranice tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Soranice tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Kürt dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Soranice tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Soranice tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Soranice tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Soranice iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Soranice tercüman sözlü da yapar mı,
Soranice tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Soranice yazılı çevirilere veya sadece Soranice sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Soranice tercüman hangi sektörler çalışabilir
Soranice tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Soranice tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Kağıt Seluloz Sanayi
Sigorta
Finans
Üniversite (Akademik Çeviriler)
Bilişim Teknolojileri
Eğlence & Yaşam (Fuar Organizasyonları)
Elektrik & Elektronik
 
 


 
Referanslar