Anasayfa İletişim

Soranice çevirmen maaşları

Soranice çevirmen maaşları
 
Çeviri sektöründe Soranice çevirmen maaşları nekadar?
 
Çeviri sektöründe Soranice çevirmen maaşları, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Soranice çevirmen günlük olarak türkçeden Soraniceye veya Soraniceden türkçeye 10 bin karakter ile 20 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Soranice çevirmen maaşları 2000 TL ile  3000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Soranice çevirmenler ne kadar alır
Freelance Soranice çevirmenler; bin karakterini 40-70 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-20 bin karakter Soranice çeviri yaparlarsa 400 TL ile 700 TL arası kazanır, ancak Soranice freelance çevirmenin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Soranice çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Soranice çevirmenler tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Soranice çevirmenler için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Kürt dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Soranice çevirmenlerle çalışmaktadır.
 
Soranice çevirmen için her zaman iş çıkar mı
Evet Soranice çevirmen için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Soranice iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Soranice çevirmen sözlü da yapar mı,
Soranice çevirmen yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Soranice yazılı çevirilere veya sadece Soranice sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Soranice çevirmen hangi sektörler çalışabilir
Soranice çevirmenler çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Soranice çevirmenlerin istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Kağıt Seluloz Sanayi
Sigorta
Finans
Üniversite (Akademik Çeviriler)
Bilişim Teknolojileri
Eğlence & Yaşam (Fuar Organizasyonları)
Elektrik & Elektronik
 
 


 
Referanslar