Anasayfa İletişim

Slovence tercüman ücretleri

Slovence tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Slovence tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Slovence tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Slovence tercüman günlük olarak türkçeden Slovenceye veya Slovenceden türkçeye 10 bin karakter ile 20 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Slovence tercüman ücretleri 1500 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Slovence tercümanlar ne kadar alır
Freelance Slovence tercümanlar; bin karakterini 20-40 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-20 bin karakter Slovence çeviri yaparlarsa 200 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Slovence freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Slovence çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Slovence tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Slovence tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Sloven dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Slovence tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Slovence tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Slovence tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Slovence iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Slovence tercüman sözlü da yapar mı,
Slovence tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Slovence yazılı çevirilere veya sadece Slovence sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Slovence tercüman hangi sektörler çalışabilir
Slovence tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Slovence tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Makina Sanayi
Mobilya Sanayi
Turizm-Seyahat
Ambalaj Sanayi
Otomotiv Sanayi
Emlak Sektörü
 


 
Referanslar