Anasayfa İletişim

Mandarince tercüman ücretleri

Mandarince tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Mandarince tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Mandarince tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Mandarince tercüman günlük olarak türkçeden Mandarinceye veya Mandarinceden türkçeye 6 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Mandarince tercüman ücretleri 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Mandarince tercümanlar ne kadar alır
Freelance Mandarince tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 6-10 bin karakter Mandarince çeviri yaparlarsa 300 TL ile 600 TL arası kazanır, ancak Mandarince freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Mandarince çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Mandarince tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Mandarince tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Mandarin dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Mandarince tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Mandarince tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Mandarince tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Mandarince iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Mandarince tercüman sözlü da yapar mı,
Mandarince tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Mandarince yazılı çevirilere veya sadece Mandarince sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Mandarince tercüman hangi sektörler çalışabilir
Mandarince tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Mandarince tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
Elektronik
Holdingler
Alışveriş
Isıtma&Soğutma Sanayi
 


 
Referanslar