Anasayfa İletişim

Mandarince çevirmen maaşları

Mandarince çevirmen maaşları
 
Çeviri sektöründe Mandarince çevirmen maaşları nekadar?
 
Çeviri sektöründe Mandarince çevirmen maaşları, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Mandarince çevirmen günlük olarak türkçeden Mandarinceye veya Mandarinceden türkçeye 6 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Mandarince çevirmen maaşları 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Mandarince çevirmenler ne kadar alır
Freelance Mandarince çevirmenler; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 6-10 bin karakter Mandarince çeviri yaparlarsa 300 TL ile 600 TL arası kazanır, ancak Mandarince freelance çevirmenin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Mandarince çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Mandarince çevirmenler tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Mandarince çevirmenler için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Mandarin dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Mandarince çevirmenlerle çalışmaktadır.
 
Mandarince çevirmen için her zaman iş çıkar mı
Evet Mandarince çevirmen için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Mandarince iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Mandarince çevirmen sözlü da yapar mı,
Mandarince çevirmen yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Mandarince yazılı çevirilere veya sadece Mandarince sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Mandarince çevirmen hangi sektörler çalışabilir
Mandarince çevirmenler çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Mandarince çevirmenlerin istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
Elektronik
Holdingler
Alışveriş
Isıtma&Soğutma Sanayi
 


 
Referanslar