Anasayfa İletişim

Malezyaca çevirmen maaşları

Malezyaca çevirmen maaşları
 
Çeviri sektöründe Malezyaca çevirmen maaşları nekadar?
 
Çeviri sektöründe Malezyaca çevirmen maaşları, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Malezyaca çevirmen günlük olarak türkçeden Malezyacaya veya Malezyacadan türkçeye 6 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Malezyaca çevirmen maaşları 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Malezyaca çevirmenler ne kadar alır
Freelance Malezyaca çevirmenler; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 6-10 bin karakter Malezyaca çeviri yaparlarsa 300 TL ile 600 TL arası kazanır, ancak Malezyaca freelance çevirmenin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Malezyaca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Malezyaca çevirmenler tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Malezyaca çevirmenler için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Malezya dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Malezyaca çevirmenlerle çalışmaktadır.
 
Malezyaca çevirmen için her zaman iş çıkar mı
Evet Malezyaca çevirmen için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Malezyaca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Malezyaca çevirmen sözlü da yapar mı,
Malezyaca çevirmen yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Malezyaca yazılı çevirilere veya sadece Malezyaca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Malezyaca çevirmen hangi sektörler çalışabilir
Malezyaca çevirmenler çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Malezyaca çevirmenlerin istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Makina Sanayi
Mobilya Sanayi
Turizm-Seyahat
Ambalaj Sanayi
Otomotiv Sanayi
Emlak Sektörü


 
Referanslar