Anasayfa İletişim

Macarca tercüman ücretleri

Macarca tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Macarca tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Macarca tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Macarca tercüman günlük olarak türkçeden Macarcaya veya Macarcadan türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Macarca tercüman ücretleri 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Macarca tercümanlar ne kadar alır
Freelance Macarca tercümanlar; bin karakterini 20-40 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Macarca çeviri yaparlarsa 200 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Macarca freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Macarca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Macarca tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Macarca tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Macar dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Macarca tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Macarca tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Macarca tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %2-3 Macarca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Macarca tercüman sözlü da yapar mı,
Macarca tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Macarca yazılı çevirilere veya sadece Macarca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Macarca tercüman hangi sektörler çalışabilir
Macarca tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Macarca tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Eğitim
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
Elektronik
Holdingler
Alışveriş


 
Referanslar