Anasayfa İletişim

Litvanyaca tercüman ücretleri

Litvanyaca tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Litvanyaca tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Litvanyaca tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Litvanyaca tercüman günlük olarak türkçeden Litvanyacaya veya Litvanyacadan türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Litvanyaca tercüman ücretleri 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Litvanyaca tercümanlar ne kadar alır
Freelance Litvanyaca tercümanlar; bin karakterini 30-50 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Litvanyaca çeviri yaparlarsa 300 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Litvanyaca freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Litvanyaca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Litvanyaca tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Litvanyaca tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Litvanya dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Litvanyaca tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Litvanyaca tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Litvanyaca tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Litvanyaca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Litvanyaca tercüman sözlü da yapar mı,
Litvanyaca tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Litvanyaca yazılı çevirilere veya sadece Litvanyaca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Litvanyaca tercüman hangi sektörler çalışabilir
Litvanyaca tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Litvanyaca tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Sivil Toplum Kuruluşları
Sanat-Kültür
Kağıt Seluloz Sanayi
Sigorta
Finans
Üniversite (Akademik Çeviriler)
 


 
Referanslar