Anasayfa İletişim

Lazca Noter yeminli tercüme

 
Lazca Noter yeminli tercüme
 
Lazca Noter yeminli tercüme yaptırırken orijinal belgeyi getirmemiz şart mı?
Lazca noter yeminli tercüme yaptırırken belgenizin orijinali olmasa da olur. Türkçeye çevirisi yapılacak olan belgenizin orijinalini kaybetmiş olabilirsiniz veya belgenizin aslı yurtdışında olabilir. Bağlı olduğumuz noterden “fotokopiden tercüme’dir” ibaresi konularak noterden onaylatabilirsiniz.
 
Aslı olmadan onaylatırsam geçerli olurmu?
“Fotokopiden tercüme’dir” şeklinde onaylattığınız Lazca  noter yeminli tercümenizi genellikle Emniyet Müdürlüğü gibi çoğu kurumlar kabul ediyor ancak bazı kurumlar aslını da isteyebilir, bununla ilgili bilgiyi ilgili kurumu arayarak almalısınız.
 
Lazca noter yeminli tercüme yaptığımız belgelerden bazıları:
 
·        
Kitap Tercümesi
·         Senaryo Tercümesi
·         Tiyatro Tercümesi
·         Mimari Tercümesi
·         Muhasebe Tercümeleri

 
Lazca noter yeminli tercüme ile normal tercüme arasında fiyat farkı var mı?
 
Evet, ödev, makale gibi belgelerin türkçeye veya Lazca çeviri fiyatı daha düşüktür, Yeminli tercümede belgeler genellikle  matbu evrak şeklinde olup çıktıları alınır, kaşelenir ve imzalanır, müşteri isterse de yeminli olarak hazırlanan evrak taratılarak(Scan edilerek) gönderilir,  noter işlemi yaptırılacak ise çevirinin birer nüshası noterde kalacak şekilde toplam 2’şer adet çıktı alınır, yani işlemi ve sorumluluğu daha çok ve daha maliyetlidir.
 
“Noter ücreti” yaptığımız tercüme ücretine dahil değildir. Noter ücreti, notere ödenen tasdik ücretidir, tercüme ücreti ise bürömuzün yapmış olduğu çeviri hizmeti bedelidir.
 
Noter tasdik ücretleri tüm noterlerde aynı mıdır?
Evet, Türkiye genelinde tüm noterlerde geçerli olmak üzere belirlenmiş sabit fiyatları vardır, ancak belgenin içeriği, sayfa satır sayısı, kelime yoğunluğu vs. gibi hususlardan dolayı noterden notere göre bir miktar fiyat farkı çıkmaktadır.
 
Lazca noter yeminli tercüme için doğru adres – Gerçek Tercüme
 
T: 0212 216 80 51
Gsm: 0553 270 66 62
Gsm: 0555 630 90 08
 
“Gerçek Tercüme” çeviri merkezi her türlü belgenizin Lazca noter yeminli tercümesini yapmaktadır, Türkiyenin çeşitli illerinde yerleşik Lazca tercümanlarımız ile sürekli hizmet sağlamaktayız.  Uygun fiyata kaliteli bir “Lazca noter yeminli tercüme” için bizi arayabilirsiniz. 
Referanslar