Anasayfa İletişim

Korece tercüman ücretleri

Korece tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Korece tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Korece tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Korece tercüman günlük olarak türkçeden Koreceye veya Koreceden türkçeye 10 bin karakter ile 15 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Korece tercüman ücretleri 1000 TL ile  3000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Korece tercümanlar ne kadar alır
Freelance Korece tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-15 bin karakter Korece çeviri yaparlarsa 300 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Korece freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Korece çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Korece tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Korece tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Kore dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Korece tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Korece tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Korece tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Korece iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Korece tercüman sözlü da yapar mı,
Korece tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Korece yazılı çevirilere veya sadece Korece sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Korece tercüman hangi sektörler çalışabilir
Korece tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Korece tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Isıtma&Soğutma Sanayi
Gıda ve İçecek
Orman Ürünleri
Plastik Sanayi
Hukuk
İthalat - İhracat
Tarım ve Hayvancılık
 


 
Referanslar