Anasayfa İletişim

Katalanca tercüman ücretleri

Katalanca tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Katalanca tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Katalanca tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Katalanca tercüman günlük olarak türkçeden Katalancaya veya Katalancadan türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Katalanca tercüman ücretleri 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Katalanca tercümanlar ne kadar alır
Freelance Katalanca tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Katalanca çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Katalanca freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Katalanca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Katalanca tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Katalanca tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Katalan dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Katalanca tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Katalanca tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Katalanca tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Katalanca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Katalanca tercüman sözlü da yapar mı,
Katalanca tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Katalanca yazılı çevirilere veya sadece Katalanca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Katalanca tercüman hangi sektörler çalışabilir
Katalanca tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Katalanca tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Taşımacılık-Lojistik-Gümrük Sektörü
İnşaat&Yapı Sektörü
Patent Sektörü
Tekstil Sanayi
Yayınevleri & Edebi
Medikal Çeviri
 


 
Referanslar