Anasayfa İletişim

İbranice tercüman ücretleri

İbranice tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe İbranice tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe İbranice tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. İbranice tercüman günlük olarak türkçeden İbraniceye veya İbraniceden türkçeye 10 bin karakter ile 15 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan İbranice tercüman ücretleri 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance İbranice tercümanlar ne kadar alır
Freelance İbranice tercümanlar; bin karakterini 20-40 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-15 bin karakter İbranice çeviri yaparlarsa 200 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak İbranice freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi İbranice çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında İbranice tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında İbranice tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip İbranice dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan İbranice tercümanlarla çalışmaktadır.
 
İbranice tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet İbranice tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 İbranice iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı İbranice tercüman sözlü da yapar mı,
İbranice tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece İbranice yazılı çevirilere veya sadece İbranice sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
İbranice tercüman hangi sektörler çalışabilir
İbranice tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
İbranice tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
İnternet Hizmetleri
Eğitim
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
Elektronik
Holdingler
Alışveriş


 
Referanslar