Anasayfa İletişim

Gürcüce çevirmen maaşları

Gürcüce çevirmen maaşları
 
Çeviri sektöründe Gürcüce çevirmen maaşları nekadar?
 
Çeviri sektöründe Gürcüce çevirmen maaşları, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Gürcüce çevirmen günlük olarak türkçeden Gürcüceye veya Gürcüceden türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Gürcüce çevirmen maaşları 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Gürcüce çevirmenler ne kadar alır
Freelance Gürcüce çevirmenler; bin karakterini 15-20 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Gürcüce çeviri yaparlarsa 100 TL ile 300 TL arası kazanır, ancak Gürcüce freelance çevirmenin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Gürcüce çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Gürcüce çevirmenler tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Gürcüce çevirmenler için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Gürcüce çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Gürcüce çevirmenlerle çalışmaktadır.
 
Gürcüce çevirmen için her zaman iş çıkar mı
Evet Gürcüce çevirmen için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %2-3 Gürcüce iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Gürcüce çevirmen sözlü da yapar mı,
Gürcüce çevirmen yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Gürcüce yazılı çevirilere veya sadece Gürcüce sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Gürcüce çevirmen hangi sektörler çalışabilir
Gürcüce çevirmenler çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Gürcüce çevirmenlerin istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Bilgisayar Yazılım
Elektronik
Holdingler
Alışveriş
Isıtma&Soğutma Sanayi
Gıda ve İçecek
Orman Ürünleri
 


 
Referanslar