Anasayfa İletişim

Galce tercüman ücretleri

Galce tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Galce tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Galce tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Galce tercüman günlük olarak türkçeden Galceye veya Galceden türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Galce tercüman ücretleri 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Galce tercümanlar ne kadar alır
Freelance Galce tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Galce çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Galce freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Galce çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Galce tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Galce tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Galce çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Galce tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Galce tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Galce tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Galce iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Galce tercüman sözlü da yapar mı,
Galce tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Galce yazılı çevirilere veya sadece Galce sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Galce tercüman hangi sektörler çalışabilir
Galce tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Galce tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Finans
Üniversite (Akademik Çeviriler)
Bilişim Teknolojileri
Eğlence & Yaşam (Fuar Organizasyonları)
Elektrik & Elektronik
Enerji & İklimlendirme
Kimya Sanayi Sektörü
 


 
Referanslar