Anasayfa İletişim

Filipince tercüman ücretleri

Filipince tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Filipince tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Filipince tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Filipince tercüman günlük olarak türkçeden Filipinceye veya Filipinceden türkçeye 10 bin karakter ile 20 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Filipince tercüman ücretleri 1000 TL ile  3000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Filipince tercümanlar ne kadar alır
Freelance Filipince tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-20 bin karakter Filipince çeviri yaparlarsa 500 TL ile 800 TL arası kazanır, ancak Filipince freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Filipince çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Filipince tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Filipince tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Filipin dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Filipince tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Filipince tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Filipince tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Filipince iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Filipince tercüman sözlü da yapar mı,
Filipince tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Filipince yazılı çevirilere veya sadece Filipince sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Filipince tercüman hangi sektörler çalışabilir
Filipince tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Filipince tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Makina Sanayi
Mobilya Sanayi
Turizm-Seyahat
Ambalaj Sanayi
Otomotiv Sanayi
Emlak Sektörü
İnternet Hizmetleri
 


 
Referanslar