Anasayfa İletişim

Çeçence tercüman ücretleri

Çeçence tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Çeçence tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Çeçence tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Çeçence tercüman günlük olarak türkçeden Çeçenceye veya Çeçenceden türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Çeçence tercüman ücretleri 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Çeçence tercümanlar ne kadar alır
Freelance Çeçence tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Çeçence çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Çeçence freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Çeçence çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Çeçence tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Çeçence tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Çeçen dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Çeçence tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Çeçence tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Çeçence tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Çeçence iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Çeçence tercüman sözlü da yapar mı,
Çeçence tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Çeçence yazılı çevirilere veya sadece Çeçence sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Çeçence tercüman hangi sektörler çalışabilir
Çeçence tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Çeçence tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Tarih
Medikal Çeviri
Metal Çelik Sanayi
Makina Sanayi
Mobilya Sanayi
Turizm-Seyahat
Ambalaj Sanayi
 


 
Referanslar