Anasayfa İletişim

Bulgarca tercüman ücretleri

Bulgarca tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Bulgarca tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Bulgarca tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Bulgarca tercüman günlük olarak türkçeden Bulgarcaya veya Bulgarcadan türkçeye 10 bin karakter ile 15 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Bulgarca tercüman ücretleri 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Bulgarca tercümanlar ne kadar alır
Freelance Bulgarca tercümanlar; bin karakterini 10-20 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-15 bin karakter Bulgarca çeviri yaparlarsa 100 TL ile 300 TL arası kazanır, ancak Bulgarca freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Bulgarca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Bulgarca tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Bulgarca tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Bulgar dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Bulgarca tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Bulgarca tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Bulgarca tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %2-3 Bulgarca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Bulgarca tercüman sözlü da yapar mı,
Bulgarca tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Bulgarca yazılı çevirilere veya sadece Bulgarca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Bulgarca tercüman hangi sektörler çalışabilir
Bulgarca tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Bulgarca tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Otomotiv Sanayi
Emlak Sektörü
İnternet Hizmetleri
Eğitim
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
 


 
Referanslar