Anasayfa İletişim

Bretonca çevirmen maaşları

Bretonca çevirmen maaşları
 
Çeviri sektöründe Bretonca çevirmen maaşları nekadar?
 
Çeviri sektöründe Bretonca çevirmen maaşları, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Bretonca çevirmen günlük olarak türkçeden Bretoncaya veya Bretoncadan türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Bretonca çevirmen maaşları 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Bretonca çevirmenler ne kadar alır
Freelance Bretonca çevirmenler; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Bretonca çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Bretonca freelance çevirmenin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Bretonca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Bretonca çevirmenler tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Bretonca çevirmenler için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Breton dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Bretonca çevirmenlerle çalışmaktadır.
 
Bretonca çevirmen için her zaman iş çıkar mı
Evet Bretonca çevirmen için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Bretonca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Bretonca çevirmen sözlü da yapar mı,
Bretonca çevirmen yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Bretonca yazılı çevirilere veya sadece Bretonca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Bretonca çevirmen hangi sektörler çalışabilir
Bretonca çevirmenler çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Bretonca çevirmenlerin istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;

Elektronik
Holdingler
Alışveriş
Isıtma&Soğutma Sanayi
Gıda ve İçecek
Orman Ürünleri
 


 
Referanslar