Anasayfa İletişim

Bengalce tercüman ücretleri

Bengalce tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Bengalce tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Bengalce tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Bengalce tercüman günlük olarak türkçeden Bengalceye veya Bengalceden türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Bengalce tercüman ücretleri 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Bengalce tercümanlar ne kadar alır
Freelance Bengalce tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Bengalce çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Bengalce freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Bengalce çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Bengalce tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Bengalce tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Bengal dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Bengalce tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Bengalce tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Bengalce tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Bengalce iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Bengalce tercüman sözlü da yapar mı,
Bengalce tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Bengalce yazılı çevirilere veya sadece Bengalce sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Bengalce tercüman hangi sektörler çalışabilir
Bengalce tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Bengalce tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Tarih
Medikal Çeviri
Metal Çelik Sanayi
Makina Sanayi
Mobilya Sanayi
Turizm-Seyahat
Ambalaj Sanayi
 


 
Referanslar