Anasayfa İletişim

Bengalce çevirmen maaşları

Bengalce çevirmen maaşları
 
Çeviri sektöründe Bengalce çevirmen maaşları nekadar?
 
Çeviri sektöründe Bengalce çevirmen maaşları, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Bengalce çevirmen günlük olarak türkçeden Bengalceye veya Bengalceden türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Bengalce çevirmen maaşları 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Bengalce çevirmenler ne kadar alır
Freelance Bengalce çevirmenler; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Bengalce çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Bengalce freelance çevirmenin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Bengalce çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Bengalce çevirmenler tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Bengalce çevirmenler için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Bengal dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Bengalce çevirmenlerle çalışmaktadır.
 
Bengalce çevirmen için her zaman iş çıkar mı
Evet Bengalce çevirmen için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Bengalce iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Bengalce çevirmen sözlü da yapar mı,
Bengalce çevirmen yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Bengalce yazılı çevirilere veya sadece Bengalce sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Bengalce çevirmen hangi sektörler çalışabilir
Bengalce çevirmenler çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Bengalce çevirmenlerin istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Tarih

Medikal Çeviri
Metal Çelik Sanayi
Makina Sanayi
Mobilya Sanayi
Turizm-Seyahat
Ambalaj Sanayi

 


 
Referanslar