Anasayfa İletişim

Arnavutça tercüman ücretleri

Arnavutça tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Arnavutça tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Arnavutça tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Arnavutça tercüman günlük olarak türkçeden Arnavutçaya veya Arnavutçadan türkçeye 10 bin karakter ile 15 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Arnavutça tercüman ücretleri 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Arnavutça tercümanlar ne kadar alır
Freelance Arnavutça tercümanlar; bin karakterini 20-25 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-15 bin karakter Arnavutça çeviri yaparlarsa 200 TL ile 300 TL arası kazanır, ancak Arnavutça freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Arnavutça çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Arnavutça tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Arnavutça tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Arnavut dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Arnavutça tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Arnavutça tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Arnavutça tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %2-3 Arnavutça iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Arnavutça tercüman sözlü da yapar mı,
Arnavutça tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Arnavutça yazılı çevirilere veya sadece Arnavutça sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Arnavutça tercüman hangi sektörler çalışabilir
Arnavutça tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Arnavutça tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Otomotiv Sanayi
Emlak Sektörü
İnternet Hizmetleri
Eğitim
Güzellik Bakım
Bilgisayar Yazılım
 


 
Referanslar