Anasayfa İletişim

Aramice tercüman ücretleri

Aramice tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Aramice tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Aramice tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Aramice tercüman günlük olarak türkçeden Aramiceye veya Aramiceden türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Aramice tercüman ücretleri 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Aramice tercümanlar ne kadar alır
Freelance Aramice tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Aramice çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Aramice freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Aramice çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Aramice tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Aramice tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Aramice dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Aramice tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Aramice tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Aramice tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Aramice iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Aramice tercüman sözlü da yapar mı,
Aramice tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Aramice yazılı çevirilere veya sadece Aramice sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Aramice tercüman hangi sektörler çalışabilir
Aramice tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Aramice tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Tarih
Medikal Çeviri
Metal Çelik Sanayi
Makina Sanayi
Mobilya Sanayi
Turizm-Seyahat
Ambalaj Sanayi
 


 
Referanslar