Anasayfa İletişim

Amharca tercüman ücretleri

Amharca tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Amharca tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Amharca tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Amharca tercüman günlük olarak türkçeden Amharcaya veya Amharcadan türkçeye 5 bin karakter ile 10 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Amharca tercüman ücretleri 1000 TL ile  1500 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Amharca tercümanlar ne kadar alır
Freelance Amharca tercümanlar; bin karakterini 50-100 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 5-10 bin karakter Amharca çeviri yaparlarsa 250 TL ile 500 TL arası kazanır, ancak Amharca freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Amharca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Amharca tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Amharca tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Amhar dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Amharca tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Amharca tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Amharca tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1 Amharca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Amharca tercüman sözlü da yapar mı,
Amharca tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Amharca yazılı çevirilere veya sadece Amharca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Amharca tercüman hangi sektörler çalışabilir
Amharca tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Amharca tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Finans
Üniversite (Akademik Çeviriler)
Bilişim Teknolojileri
Eğlence & Yaşam (Fuar Organizasyonları)
Elektrik & Elektronik
Enerji & İklimlendirme
Kimya Sanayi Sektörü
 


 
Referanslar