Anasayfa İletişim

Abhazca tercüman ücretleri

Abhazca tercüman ücretleri
 
Çeviri sektöründe Abhazca tercüman ücretleri nekadar?
 
Çeviri sektöründe Abhazca tercüman ücretleri, çeviri yaptığı kapasitesine göre değişir. Abhazca tercüman günlük olarak türkçeden Abhazcaya veya Abhazcadan türkçeye 10 bin karakter ile 15 bin karakter arası çeviri yapar, 2014 senesi için sektörde tam zamanlı çalışan Abhazca tercüman ücretleri 1000 TL ile  2000 TL arası değiştiğini tahmin etmekteyiz.
 
Freelance Abhazca tercümanlar ne kadar alır
Freelance Abhazca tercümanlar; bin karakterini 20-25 TL arası çalıştığını düşünürsek, günlük 10-15 bin karakter Abhazca çeviri yaparlarsa 200 TL ile 300 TL arası kazanır, ancak Abhazca freelance tercümanin her günü dolu  olmayabilir, bazen çalıştığı yerlerden iş gelmeyebilir veya hafta içi dolu olur haftasonu iş gelmez, yerine de hafta içi Abhazca çeviri gelmez ancak haftasonuna işler yığılır
 
Çeviri bürolarında Abhazca tercümanlar tam zamanlı çalışabilir mi?
Çeviri piyasasında Abhazca tercümanlar için genelde tam zamanlı iş çıkmamaktadır, en azından büyükşehirlerde faaliyet gösteren belirli iş kapasitesine sahip Abhaz dilinde çeviri yapan  tercüme bürolarında, ancak çoğu bürolar maliyeti düşürmek için dışarıdan çalışan Abhazca tercümanlarla çalışmaktadır.
 
Abhazca tercüman için her zaman iş çıkar mı
Evet Abhazca tercüman için tercüme sektöründe her zaman iş çıkmaz, Türkiyede de yabancı dil olarak genelde işlerin yaklaşık %1-2 Abhazca iş olduğundan iş sıkıntısı vardır.
 
Yazılı Abhazca tercüman sözlü da yapar mı,
Abhazca tercüman yazılı çeviri yeteneğinin yanında sözlü yeteneğini geliştirmiş tecrübesini kazanmış ise ikisini de yapar, ancak sadece Abhazca yazılı çevirilere veya sadece Abhazca sözlü-ardıl çevirilere yönelenler de çoktur, çunku bu bir yere konsantrasyonunu daha fazla verip uzmanlaşmak demek ve daha kolaydır.
 
Abhazca tercüman hangi sektörler çalışabilir
Abhazca tercümanlar çeviri sektörünün yanında bir çok sektörde çalışabilir,
Abhazca tercümanların istihdam edildiği sektörlerden örnek verecek olursak;
Finans
Üniversite (Akademik Çeviriler)
Bilişim Teknolojileri
Eğlence & Yaşam (Fuar Organizasyonları)
Elektrik & Elektronik
Enerji & İklimlendirme
Kimya Sanayi Sektörü
 


 
Referanslar