Anasayfa İletişim

NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ TERCÜMESİ

NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ TERCÜMESİ

 
NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ
 
Vukuatlı nüfus kayıt örneği veya aile nüfus bildirgesi olarak da bilinen bu belgede aile fertleri sıralı bir şekilde yazar. Bu isimlerin karşısında cinsiyet,doğum tarihi ve yeri,kişinin hayatta olup olmadığı bilgileri yer alır.
Bu belge burs başvurusu yapılırken,iş başvurusu yapaılırken veya miras işlemlerinde istenen belgeler arasındadır.
Vukuatlı nüfus kayıt örneği almak için il veya ilçe nüfus müdürlüklerine gitmeniz gerekir. Sadece bu kurumlardan verilen bu belgeyi almak için nüfus cüzdanınızı göstermeniz yeterlidir. Herhangi bir ücret ödemeden vukuatlı nüfus kayıt örneğine sahip olabilirsiniz.
Bu yüzden eğer yurtdışına çıkıyorsanız veya burs başvurusu yapılırken,iş başvurusu yapılırken veya miras işlemleriz var ise nüfus kayıt örneğinizin çevirisi de sizden istenmektedir. Bu konuda başta İngilizce, Rusça, Almanca, Arapça olmak üzere Avrupa ve diğer ülke dillerine çevirilerde geniş ve tecrübeli tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz.
 
Bir nüfus kayıt örneği belgeniz İngilizceye çevirilecekse tek işlem ücreti olarak 20TL ödemeniz yeterlidir. Pasaport, Nüfus Kayıt Örneği, Sabıka kaydı gibi diğer resmi evraklarla birlikte çeviri hizmeti alacaksanız da karakter sayımı ve dil farkına göre fiyat ve çeviri sürelerini belirtmekteyiz.
 
Eğer tek evrak çeviri hizmeti alacaksanız aynı gün içinde alabiliyorsunuz. Karakter sayımı ve dil farkına göre 20bin karakter üzeri çevirilerde çeviri süresini 2-3 gün olarak ayarlayabilmekteyiz.
 
Çeviriler kim tarafından çevirilmeli? Geçerli dili bilen herkes çevirebilirmi?
 
Evet belki herkes çevirisini hazırlayabilir. Yalnız resmi merciler evrakların yeminli tercümanlar tarafından çevirilmesini ve onlar tarafından onaylanmasını isterler ve yalnız yeminli tercüman mührü olan evraklar üzerinden işlem yapabilmektedirler.
 
Eğer belgenizi yurtdışına gönderecekseniz belgenizin yeminli tercümesini noterler tarafından onaylandıktan sonra noterliğin bağlı olduğu en yakın kaymakamlıktan apostil onayı almanız gerektedir. Apostil onaylı belgeniz Lahey Anlaşmasına tabi olan tüm ülkelerde geçerlilik kazanmış sayılmaktadır.
 
Nüfus Kayıt Örneği belgesi çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, aile fertlerinin ismi soyadı, cinsiyet,doğum tarihi ve yeri,kişinin hayatta olup olmadığı bilgileri, belgenin onaylandığı ve verildiği tarih ve belgenin geçerlilik süresidir.
 
0212 216 80 51
 numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. 
Referanslar
  • teklif
  • Tercümeler

Telefon: (0 212) 216 80 51
gercektercume@gmail.com